Moskitiera

 

moskitieraMoskitiery

Latem atmosferę najmilszego wieczoru może zniszczyć chmara komarów czy krążące wokół stołu osy. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitier. Moskitiery są praktyczną i niezwykle funkcjonalną ochroną przed insektami.

Ramkowe okienne. Taka moskitiera to ramka z profili PVC lub aluminiowych, na którą jest naciągnięta siatka. Wykonuje się ją na wymiar. Do większości okien pasują moskitiery z profili z kołnierzem, które montuje się za pomocą sprężystych uchwytów obrotowych zakładanych na ościeżnicę okna (bez konieczności wiercenia w niej dziur). W pozostałych oknach można założyć moskitiery z profilem bez kołnierza – montowane na magnesy lub przykręcane do ościeżnicy na stałe.

Ramkowe drzwiowe. Wykonuje się je z profili aluminiowych. Tworzą one otwierane na zewnątrz dodatkowe drzwi. Większość producentów oferuje je w dwóch wersjach:

– z zawiasami samozamykającymi, które otwierają się po delikatnym pchnięciu ich ręką lub nogą, po czym automatycznie się zamykają;

– z zawiasami stałymi – trzeba je samemu otworzyć oraz zamknąć; w pozycji zamkniętej utrzymują je magnesy.

Na rynku dostępne są również przesuwne drzwi moskitierowe ramkowe. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Nie są zbyt często stosowane, ponieważ przy drzwiach tarasowych nie zawsze jest miejsce na przesunięcie skrzydła (skrzydeł) moskitiery.

Rolowane okienne. Do złudzenia przypominają rolety z kasetą, ale zamiast tkaniny w kasecie znajduje się siatka przeciw owadom. Jest w niej również mechanizm sprężynowy do zwijania siatki. Siatka porusza się w aluminiowych prowadnicach, które dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich szczotek zapewniają moskitierze szczelność. Po rozsunięciu siatka jest mocowana do uchwytów w dole prowadnic. Moskitiery rolowane montuje się na zewnątrz, na stałe, do wnęki okiennej lub bezpośrednio do ościeżnicy okna. Inaczej niż moskitiery do okien dachowych, które montuje się wewnątrz pomieszczenia do wnęki okiennej.

Rolowane drzwiowe. Działają nieco inaczej niż okienne, ponieważ poruszają się w poziomie. Kaseta takiej moskitiery ma długość równą wysokości drzwi balkonowych i umieszcza się ją z boku, po tej stronie, co zawiasy drzwi. Prowadnice, w których porusza się skrzydło moskitiery, są odpowiednio umieszczone na górze i na dole przejścia. Moskitiera jest blokowana tylko przy użyciu listwy magnetycznej, dzięki czemu można ją łatwo i szybko otworzyć.

Żaluzje poziome

 foto_srodek_srodekŻaluzje

Żaluzje aluminiowe to praktyczna i trwała metoda na kontrolę nasłonecznienia w pomieszczeniu, sprawdzają się kiedy potrzebujesz  zaciemnić pomieszczenie i oddzielić się od zbyt dużego nasłonecznienia.

Żaluzje drewniane składają się z drewnianych listewek, drewnianej maskownicy, pokrętła regulującego położenie listewek oraz wygodnego w użyciu sznurka do podnoszenia. Dzięki najwyższej jakości wszystkich elementów oraz ich płynnemu funkcjonowaniu z łatwością możemy regulować stopień nasłonecznienia w wybranym pomieszczeniu. Ten typ żaluzji może być montowany zarówno w oknach aluminiowych, drewnianych, jak również PCV, a sama instalacja nie wpływa na obniżenie ich parametrów użytkowych.

Żaluzje aluminiowe to klasyka, która na stałe zagościła w wielu domach. Nowoczesne, trwałe i funkcjonalne mogą być montowane w różnego rodzaju oknach. Dzięki niezawodnym żaluzjom aluminiowym, oprócz upragnionej ochrony przed słońcem oraz dyskrecji, zyskujemy także niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jest to zasługą bogatej palety kolorystycznej, w której z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ogromnym atutem żaluzji aluminiowych jest także łatwa pielęgnacja. Niewielkie nakłady sił wystarczą, aby przez cały okres użytkowania zachwycały pięknym, eleganckim wyglądem.

Rolety materiałowe / Dzień-Noc

Rolety materiałowe

Rolety wewnętrzne materiałowe to obecnie jeden z najbardziej popularnych systemów przesłon okiennych. Proste i wygodne w montażu, przesłaniają pomieszczenia i niezwykle podnoszą estetykę każdego wnętrza.

W ofercie posiadamy trzy rodzaje rolet osłonowych: roleta dzień-noc, roleta materiałowa oraz roleta MAXI.

Roleta dzień-noc jest stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku. Roleta dzieńnoc pozwala operować ilością światła przenikającego do pomieszczenia. Oferujemy dwa rodzaje rolet: w kasecie aluminiowej z prowadnicami oraz mini rolety wolno-wiszące z prowadzeniem żyłkowym i wieszakami bez wiercenia.

Roleta materiałowa jest stosunkowo nowym rozwiązaniem na rynku. Rolety materiałowe pozwalają dowolnie ustalać wysokość rolety i regulować ilość światła. W tym zestawie również proponujemy trzy rozwiązania: mini roleta wolno-wisząca z prowadzeniem żyłkowym (bez inwazyjna bądź przykręcana do ramy okiennej), roleta w kasecie aluminiowej z prowadnicami, roleta MAXI wolno-wisząca (z montażem do ściany)

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych. Są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety okienne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach. Zapewniają zachowanie prywatności i znacząco wpływają na poczucie bezpieczeństwa domowników. Wszystkie rodzaje rolet zewnętrznych opóźniają czas włamania, jednak by spełnić normy rolet antywłamaniowych ich konstrukcja powinna być odpowiednio wzmocniona i solidnie zamontowana do ścian budynku.

Zasłona rzymska

 

Zasłona rzymska

Bez wątpienia najgorętszym trendem w dekoracji okien wciąż pozostają zasłony rzymskie. Ich funkcjonalność i dekoracyjność dają ogromne możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu. Klasyczne zasłony rzymskie, które sterowane są ręcznie za pomocą łańcuszka, mogą być montowane na ścianie lub suficie, we wnęce okiennej oraz na ramie skrzydła okiennego. W naszej można znaleźć bogatą kolekcję materiałową oraz kolorystyczną.

Plisy okienne

 Plisy to lekkie osłony złożone z materiału składanego w harmonijkę oraz  z profili aluminiowych  z uchwytami i odpowiednio napiętych  linek bocznych , które pozwalają na zatrzymanie tkaniny w dowolnym miejscu  na szybie w oknie standardowym jak i dachowym.np:

–  możliwość zasłonięcia tkaniną dolnej części szyby , zostawiając przy tym górę odsłoniętą i odwrotnie

– lub zatrzymania  tkaniny po środku szyby – wtedy góra i dół zostaje odsłonięty

Dlatego są idealne do mieszkań i domów w których istnieje możliwość zajrzenia przez okno bezpośrednio z ulicy.

Jednym z głównych atutów plis jest bardzo mało wystający mechanizm co pozwala na całkowite otworzenie okna znajdującego się w głębokiej wnęce okiennej.

Żaluzje pionowe - verticale

Żaluzje pionowe – verticale, stanowią praktyczne rozwiązanie problemu nadmiernego nasłonecznienia pomieszczeń mieszkalnych, biur, hoteli itp. Verticale PCV to nowoczesne, wyjątkowo estetyczne, praktyczne i komfortowe rozwiązanie chroniące przed zbytnim nasłonecznieniem w biurach i mieszkaniach.Dzięki atrakcyjnym wzorom i ciekawej kolorystyce lamel z PCV możliwe jest dopasowanie kolorystyczne verticale’a praktycznie do każdego pomieszczenia. Verticale są antystatyczne (nie osiada kurz). Posiadamy szeroką gamę kolorystyczną z tkanin impregnowanych.

Markiza tarasowa / balkonowa

 Markiza tarasowa/balkonowa jest idealna w zastosowaniu do zaciemnień tarasów, balkonów, świetlików, ogrodów zimowych. Komfortowa ochrona przed promieniami słonecznymi. Markizy posiadają niezawodną konstrukcję. Oferujemy różnorodność wzorów i kolorów idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Oferta części zamiennych

Oferujemy części zamienne do różnego typu zasłon okiennych. Oto przykład części do rolet (dzień-noc oraz materiałowe), żaluzji poziomych, moskitier oraz verticali.

Części do rolet różnego typu

Części do rolet różnego typu

Części do żaluzji poziomych aluminiowych

Części do żaluzji poziomych aluminiowych

Części zamienne do verticali

Części zamienne do wszystkich typów moskitier